مراحل فارغ التحصیلی

۱-­ قبل از اتمام تحصیل با مراجعه به واحد بایگانی و بررسی پرونده­ تحصیلی خود از کامل بودن مدارک مورد نیاز فارغ التحصیلی اطمینان حاصل نمائید، مدارک فارغ التحصیلی شامل: ۲ قطعه عکس ۴× ۳رنگی زمینه سفید، اصل دیپلم(مختص دانشجویان کاردانی) اصل مدرک کاردانی همراه ریزنمرات(مختص دانشجویان کارشناسی)، تأییدیه تحصیلی مدرک مربوطه، کپی تمام صحفات شناسنامه به همراه توضیحات، فرم اعلام نمره کارآموزی و پروژه، کپی پشت و رو از کارت ملی و پایان خدمت(برای دانشجویان مشمول برگه معافیت تحصیلی الزامیست).

۲- مراجعه به سایت و اطمینان از گذراندن تمامی دروس و واحدهای دوره کاردانی یا کارشناسی.

۳- دانشجویانی که نمرات معادلسازی(تطبیقی) داشته­ اند جهت اطمینان از ثبت در سیستم به سامانه ی آموزشی خود مراجعه و در صورت عدم ثبت به کارشناس مربوطه موضوع را اطلاع دهند.

۴- دانشجویان انتقالی/مهمان بایستی کلیه­ مدارک مربوطه شامل: فرم­های تأیید شده انتقال/مهمان با مهر و امضاء مراکز مبدأ و مقصد، ریز نمرات و یا کارنامه­ ترم به ترم ممهور به  مهر و امضاءی مرکز مبدأ، مدارک کامل شناسنامه ای و تحصیلی در پرونده­ی آنها موجود باشد.

۵- دانشجویانی که ترم آخر را به صورت معرفی به استاد گذرانده اند به محض دریافت نمره از سوی استاد و ثبت در سیستم، جهت اعلام فارغ التحصیلی و اطمینان از گذراندن تمامی دروس به امور فارغ التحصیلان مراجعه کنند.

۶- در صورت داشتن وام کمک هزینه تحصیلی(صندوق رفاه) و یا هرگونه بدهی مالی به دانشگاه، ضمن مراجعه به کارشناس و تسویه حساب با واحد مربوطه، فرم تأیید شده آنرا جهت درج در پرونده تحصیلی تحویل بایگانی مرکز نمائید.

7- مدرک دانش آموخته تنها در صورتی به فرد دیگری غیر از صاحب مدرک تحویل می گردد که دارای وکالت نامه محضری از سوی دانش آموخته باشد.

8-فارغ التحصیل بعد از اطمینان از صدور گواهی موقت خود بایستی به سایت uast.ac.ir قسمت سامانه ها، کانون دانش آموختگان مراجعه نموده و پس از دریافت پرینت اطلاعات به همراه یک عدد تمبر 10000 ریالی از بانک ملی ایران، کارت دانشجویی، اصل کارت ملی و اصل کارت پایان خدمت (مخصوص آقایان) به واحد فارغ التحصیلان مراجعه نمایند.

9-فارغ التحصیلانی که از صدور گواهی موقت آنان 6 ماه گذشته است می توانند به همراه 2 قطعه عکس رنگی 4*3 با زمینه سفید و کپی گواهی موقت خود جهت تکمیل فرم درخواست دانشنامه به واحد فارغ التحصیلان مراجعه نمایند.

توجه: در صورت ناقص بودن پرونده­ی تحصیلی، دانشجو از سیر مراحل فارغ التحصیلی خارج گردیده و پرونده دانش آموخته بایگانی می­گردد و عواقب بعدی آن به عهده­ خود دانشجو  می­ باشد.